Манчестър Сити скъси разликата с Арсенал след успех над Нюкасъл

16:25, 04.03.2023
Чете се за: 02:02 мин.
манчестър сити оглави висшата лига класическа победа визитата уулвърхемптън

Манчестър Сити победи Нюкасъл с 2:0 в първия мач от 26-ия кръг на Висшата лига. Фил Фодън и резервата Бернардо Силва се разписаха за победителите.

Шампионите поведоха в резултата на стадион "Етихад" в 15-ата минута. Фил Фодън проби в наказателното поле и стреля за 1:0. Английският полузащитник се превърна в най-младият играч на "гражданите" (22 години и 280 дни), участвал в 50 гола във Висшата лига за тима (33 гола и 17 асистенции). Това бе единственият точен изстрел през първата част.

След почивката възпитаниците на Хосеп Гуардиола удвоиха аванса си. Появилият се от скамейката Бернардо Силва стреля от вътрешността на наказателното поле и оформи крайния резултат. Португалецът отбеляза домакински гол №1000 за отбора във Висшата лига. Манчестър Сити е 6-ият отбор, който достига 1000 домакински попадения.

Първият точен удар за "свраките" дойде в последната минута. Едерсон спаси удар от пряк свободен удар на Киърън Трипиър. Бразилският вратар стигна до суха мрежа №100 в шампионата в рамките на 208 мача. Само Петър Чех (180) и Пепе Рейна са запазвали 100 сухи мрежи в рамките на по-малко срещи.

Манчестър Сити остава на 2-ата позиция в класирането с актив от 58 точки. Нюкасъл заема 5-ото място в подреждането с 41 точки.

Ботев Пловдив удържа натиска на Черно море с човек по-малко и се поздрави с победата