Категорична победа за "червените дяволи" на "Молиню".
Манчестър Юнайтед победи Уувърхемптън с 4:1 в последния мач от 15-ия кръг на Висшата лига. Капитанът на победителите Бруно Фернандеш се отличи с два гола и асистенция.
Гостите поведоха в резултата на стадион "Молиню" в Уувърхемптън в 25-ата минута. Матеуш Куня пресече върната топка и подаде към Бруно Фернандеш в наказателното поле, който даде аванс на тима си.
Матеуш Куня можеше да запише името си сред голмайсторите, но негов удар бе изчистен от голлинията.
"Вълците" възобновиха равенството в добавеното време на първата част. Жан-Рикньор Белгард засече подаване в пеналтерията на Давид Мьолер Волфе.
След почивката "червените дяволи" върнаха преднината си. Брайън Мбемо завърши скоростна контраатака след извеждащ пас в наказателното поле на Диого Дало.
Мейсън Моунт удвои преднината на гостите в 62-ата минута, като засече от воле центриране в пеналтерията на Бруно Фернандеш.
Крайния резултат оформи именно португалецът с гол от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР, за игра с ръка на Йерсон Москера.
Манчестър Юнайтед заема 6-ото място в класирането с актив от 25 пункта. Уувърхемптън остава на последната 20-а позиция в подреждането с 2 точки.
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Прокуратурата във Варна разследва шест досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия