Решението за връщане на мандата е на "Има такъв народ" и на Слави Трифонов. Това е негово решение, с негови мотиви, които очакваме да чуем и при конституционната процедура при президента. Това каза Мая Манолова от "Изправи се! Мутри вън!".
"Да, ние сме заявили още в предизборната кампания, че бихме подкрепили кабинет на промяната, който да бъде сформиран по предложение на някоя от партиите от досегашната извънпарламентарна опозиция, демократичните субекти, с които имаме общи приоритети", допълни Мая Манолова.
"Има такъв народ" предлага шахматистката Антоанета Стефанова за премиер, но ще върне мандата
По думите ѝ вотът на българския народ показва, че хората не искат управление на партиите от статуквото, а искат кабинет на промяната.
"Ние стоим зад това искане на българските граждани", заяви Манолова.
Относно това дали биха взели третия мандат, тя посочи, че президентът трябва да реши на кого да го връчи.
"Не е логично да го връчи на най-малката парламентарна група. Да, ние сме активни, ние сме работливи, ние можем да носи отговорност, но не смятам, че е нормално зад гърба на най-малкия да се скрият големите", каза още Мая Манолова.
Средствата по ПВУ: България може да загуби част от тях заради забавени реформи
Президентът Йотова обсъди с български евродепутати позицията ни за Северна Македония
Премиерът Андрей Гюров: Щабът следи за непазарно поведение заради кризата в Близкия изток
Всеки ден постъпват сигнали за нарушения, каза служебният социален министър Хасан Адемов
Средствата по ПВУ: България може да загуби част от тях заради забавени реформи
Семейството на спасеното дете в Ямбол живеело без ток и вода – случаят поставя под съмнение контрола на институциите