Марица не остави шансове на ЦСКА в дербито на кръга в НВЛ при дамите

19:29, 12.11.2023
марица остави шансове цска дербито кръга нвл дамите
Снимка: startphoto.bg

Волейболният шампион на България при жените Марица Пловдив записа четвъртата си поредна победа от началото на сезона, надигравайки с 3:0 (25:23, 25:22, 25:18) гейма състава на ЦСКА в дербито на 4-ия кръг в Националната волейболна лига (НВЛ) при дамите.

В пловдивската зала "Сила" домакините стартираха уверено и в хода на целия първи гейм имаха преднина в резултата и въпреки че в края на сета допуснаха "червените" да се доближат само на точка от тях момичетата на Борислав Крачанов стигнаха до успеха с 25:23.

Състезателките на ЦСКА опитаха да отговорят в началото на втората част, когато съумяха да изградят преднина от 4-5 пункта, която с времето обаче беше стопена от пловдивчанки, които в края на сета показаха повече хладнокръвие за крайното 25:22.

Третият гейм започна точка за точка, но постепенно волейболистките на Марица отново установиха пълен контрол върху случващото се на игрището и след 25:18 си подпечатаха крайната победа.

В класирането "жълто-сините" логично са лидери с перфектен баланс 4-0 и актив от 12 точки, докато ЦСКА е на 3-ата позиция със 7 пункта и актив от три успеха и едно поражение.

Във Великобритания отбелязаха Деня на примирието (Снимки)