Мартин Ангелов и Стоктън триумфираха в университетската баскетболна надпревара Дабълтрий Холидей

Българският баскетболист беше избран във Идеалната петица на турнира, след като във финала се отчете с 14 точки, 2 борби, 5 асистенции и 1 открадната топка за 29 минути на паркета

българският баскетболист мартин ангелов продължава нов университет
14:32, 31.12.2023

Българският баскетболист Мартин Ангелов и неговият университетски тим Стоктън спечелиха първи трофей за сезона в колежанското първенство на САЩ, след като триумфираха на турнира "Дабълтрий Холидей" (Doubletree Holiday), който се организира от Олбрайт Колидж.

На финала Стоктън надигра именно домакините от Олбрайт с 90:70, като така Ангелов и съотборниците му вече са с актив от осем победи и пет загуби от началото на сезона.

Бившият младежки национал на България започна като титуляр за Стоктън и с добрите си изяви заслужи място в Идеалната петица на турнира. Във финалния мач той реализира 14 точки, 2 борби, 5 асистенции и 1 открадната топка за 29 минути на терена. Мартин Ангелов отбеляза 4 от 6-те си стрелби от средна дистанция и бе 2/10 за три точки.

Стоктън водеше с 46:41 на почивката и с по-силно второ полувреме стигна до успеха.

В следващия си мач Мартин Ангелов и съотборниците му ще гостуват на тима на университета Монтклеър Стейт.