 
                     
                     
                     
                                                    Мартин Проданов подобри 40-годишен национален рекорд в леката атлетика. Той прати в историята постижението на Евгени Игнатов на 1500 м. 22-годишният състезател записа време от 3:39.34 мин.
Дядо му Милчо Проданов и баща му Светлин са бивши състезатели. Неговата майка Екатерина Дафовска е единствената олимпийска шампионка на България в зимните спортове.
"Почнах да бягам преди около пет години на гребната база в Пловдив. Записах се да тренирам при Йорданка Аризанова", разказва той.
В университета в Колумбия, щата Мисури, той учи здравни науки и рехабилитация.
"Чувствах се много добре, когато бягах. Ще видим колко още надолу мога да бягам", допълва той.
Мартин Проданов подобри постижението на Евгени Игнатов.
"Много се радвам, че при конкуренцията в САЩ, той успя да запази мотивацията си и подобри постижението си. В негово лице виждам много умно и талантливо момче, което преследва целите си. Пожелавам му време от 3:35 мин. Това ще му позволи да влезе в европейския елит", коментира Евгени Игнатов.
Мартин Проданов не се поддава към славата.
"Много уважавам Евгени. Като се виждаме, винаги ме поздравява. Пожелавам му всичко най-хубаво като треньор. Бяганията му на 5000 и 10000 м са много по-добри. Там ще ми отнеме време за да ги подобря. Искам да бягам бързо и да видя докъде ще стиха. Резултатите ще дойдат", добави националът на България.
Автор: Илия Илиев
 Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени
                                            
                    
                        Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени