Матей Казийски и Алианц Милано изравниха резултата в полуфиналната серия срещу Перуджа след страхотна драма в мач №2

00:42, 04.04.2024
верона радостин стойчев алекс грозданов надвиха милано матей казийски петгеймов сблъсък италия

Матей Казийски и отборът на Алианц Милано изравниха резултата в полуфиналния сблъсък срещу Перуджа в италианската Суперлига след драматичен успех с 3:2 (25:27, 25:21, 21:25, 27:25, 20:18) гейма като домакин.

По този начин двата тима вече имат по един разменен успех в серията, а битката помежду им продължава в неделя (7 април) с мач в Централна Италия.

Тази вечер в Милано срещата започна по-добре за гостите, които в откриващата част пропиляха аванс от 4 точки, но въпреки това стигнаха до успеха след 27:25. Състезателите на Милано обаче отговориха подобаващо и във втория сет контролираха събитията на игрището, за да възстановят паритета след 25:21.

В третия гейм волейболистите на Перуджа поеха инициативата след 6:6 точки и отвориха сериозна разлика, която им позволи отново да вземат аванс в двубоя след 25:21.

Четвъртата част се разви равностойно и въпреки че домакините в един момент водеха с 20:17 те допуснаха да се стигне до 23:23, но все пак в ключовите моменти направиха достатъчно за крайното 27:25 в своя полза, с което двубоят бе вкаран в тайбрек.

В решителния пети сет дойде време и за голямата драма, като и двата тима пропуснаха общо по три мачбола преди най-накрая Матей Казийски и неговите съотборници да затворят мача след 20:18.

Опитният български състезател помогна на Алианц Милано за победата с 14 точки, но над всички бе Фере Регерс, който заби 31 точки.

За гостите от Перуджа полякът Камил Семенюк стана най-резултатен със своите 25 пункта.