Матей Казийски и Алианц Милано се класираха за полуфиналите във волейболния елит на Италия

Бившият български национал отбеляза 9 точки за победителите

23:14, 27.03.2024
Чете се за: 01:10 мин.
матей казийски алианц милано драматична победа плейофите суперлигата италия

Матей Казийски и тимът на Алианц Милано ще играят на полуфиналите в мъжкия волейболен елит на Италия.

Казийски и компания изоставаха с 1:2 победи в четвъртфиналната серия срещу Пиаченца, но стигнаха до обрат, след като спечелиха решителния пети плейоф с 3:0 (25:21, 25:22, 25:22).

Бившият български национал Матей Казийски завърши срещата с 9 точки, 2 аса и 4 грешки.

В хода на първата част равенството се задържа до резултат 20:20, преди гостите да упражнят натиск, за да поведат в геймовете.

Във втория гейм домакините водеха със 17:16, но опонентите им осъществиха пет поредни пункта, с което си подсигуриха и втората част.

Третият решителен гейм мина под контрола на победителите, които заслужено стигнаха до успеха.

Най-резултатен бе Юки Ишикава от тима на победителите с 18 точки.

На полуфинала Алианц Милано ще се изправи срещу отбора на Перуджа, който спечели с 3:0 победи серията си срещу Верона.

Александър Николов и Лубе Чивитанова отпаднаха от плейофите на италианската Суперлига