Матей Казийски и Тренто загубиха финала на Светвното клубно първенство

казийски николов победи волейболната шампионска лига
09:17, 12.12.2022

Тренто, с капитан Матей Казийски, загуби с 1:3 гейма (25:20, 23:25, 25:27, 19:25) от Перуджа финала на Световното клубно първенство по волейбол.

Перуджа триумфира в двубоя след обрат. Първата част бе за Матей Казийски и компания. Именно българинът даде аванс на тима си в геймовете след атака по диагонала от зона 2.

Макар до края на мача възпитаниците на Анджело Лорендзети да имаха преднина в епизодични моменти от двубоя, играчите на Андреа Анастази бяха по-категорични и заслужено се поздравиха с успеха.

Вилфредо Леон и Алесандро Микиелето бяха най-резултатни в град Бетим, Бразилия с по 19 точки. Матей Казийски отбеляза 16 пункта.

Перуджа печели първа титла от Световно клубно първенство, докато Тренто губи първи финал след пет победи в първите пет участия в мача за трофея.

Матей Казийски бе избран за "Най-добър диагонал" и намери място в идеалния отбор на турнира.

Преди връщането на мандата: Илияна Йотова сравни ситуацията с футболното първенство
Какви са шансовете на проектокабинета "Габровски" - коментар на Антоанета Христова и Даниел Смилов