Матей Казийски с 15 точки, но Алианц Милано отстъпи като гост на Перуджа в третия двубой от полуфиналната серия в Италия

Полуфиналната битка между двата тима продължава с мач №4 от серията, който ще се проведе в Милано този четвъртък.

10:31, 08.04.2024
матей казийски точки алианц милано отстъпи гост перуджа третия двубой полуфиналната серия италия

Българският волейболист Матей Казийски стана най-резултатен при поражението на неговия Алианц Милано с 1:3 (25:20, 18:25, 23:25, 21:25) гейма от състава на Перуджа в третия двубой между двата тима от полуфиналната серия в италианската волейболна Суперлига.

Казийски и неговите съотборници съумяха да измъкнат първата част с 25:20, но впоследствие допуснаха обрат и загубиха следващите три сета, а с това и визитата си в Централна Италия.

Опитният български състезател се отчете с 15 точки в двубоя, докато от тима на Милано Фере Регерс приключи с 13, а Юки Ишикава с 10.

Междувременно за отбора на Перуджа Уасим Бен Тара завърши с 24 пункта, а Камил Семенюк реализира 16.

Полуфиналната битка между двата тима продължава с мач №4 от серията, който ще се проведе в Милано този четвъртък (11 април) от 21:30 часа. При успех в тази среща играчите на Перуджа ще се класират за финала в италианското първенство, докато евентуална победа за Матей Казийски и компания ще изпрати сблъсъка в решителен пети двубой.