Матей Казийски завърши с успех редовния сезон от италианския волейболен елит

13:37, 13.03.2023
Чете се за: 02:10 мин.
казийски николов победи волейболната шампионска лига

Българските волейболисти Матей Казийски и Александър Николов завършиха редовния сезон от италианския волейболен елит с победи.

Тренто победи Модена с 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) пред 3520 зрител в мач от 22-рия кръг на шампионата. Капитанът на победителите Матей Казийски игра в първите два гейма и бе най-резултатен с 14 точки - 10 от атака (71% успеваемост), 2 аса и 2 точки на блокада.

За най-полезен играч в зала "BLM Group Арена" бе избран съотборникът му Рикардо Сбертоли.

В друг мач от кръга Кучине Лубе Чивитанова загуби от лидера Перуджа с 0:3 (16:25, 19:25, 20:25) пред 3660 зрители в “Пала Бартон”. Българският национал Александър Николов се отчете с 9 точки за загубата на неговия тим - 7 от атака, един ас и една блокада.

Отборът на Верона, воден от Радостин Стойчев се наложи с 3:1 над Чистерна (25:22, 25:20, 21:25, 25:20). Неговият възпитаник Алекс Грозданов реализира 7 точки - 5 от атака и две блокади.

Тренто завършва редовния сезон на втора позиция в класирането с актив от 44 точки. В директните елиминации на четвъртфинали за титлата ще играе срещу 7-ия Монца. Първият двубой е на 19 март, неделя, в Тренто. След три дни двата тима ще се срещнат в Монца, а на 25 март отново ще играят в Тренто. Евентуалните четвърти и пети мач са предвидени за 2-ри и 8-и април.

В четвъртфиналите 4-ия в подреждането Чивитанова ще има домакинско предимство пред 6-ия Верона в преките двубои заради по-доброто си класиране.

Четвъртфиналите се играят до три победи от пет мача.

Сигнал за бомба пред Народната библиотека (Снимки)