17-годишно момиче, което е живеело в Център за настаняване от семеен тип в Пловдив, е било наръгано с нож от мъж, с когото са били в близки отношения.
Нападението е извършено снощи в Дома за деца, лишени от родителски грижи „Мария Луиза“.
Момичето е отведено в болница, направени са му две операции, опасност за живота му няма.
Инцидентът се е случил в двора на дома пред очите на други деца.
33-годишният нападател е прескочил оградата, пробол е момичето и избягал, въпреки опитите на охранителя да бъде спрян.
След това мъжът е отишъл в дома на родителите си в квартал „Столипиново“, където се е самоубил.
Дирекция „Социално подпомагане“ и община Пловдив започнаха проверка по случая. Охраната на дома вече е засилена, а психолози работят с останалите деца.
Автор: Галена Паскова
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите