Мъж почина при тежка катастрофа между лека кола и автобус в района на пътя Пазарджик - Белово малко след ханче Септември. Сигналът е подаден минути преди 7 часа тази сутрин.
Подробности вижте в прякото включване на Нели Ангелова.
На място незабавно са насочени екипи на Пътна полиция, РУ-Септември, пожарната и Спешна помощ. Пристигайки, униформените са установили, че 61-годишен водач на лек автомобил от гр.Белово е предприел маневра за изпреварване.
Така возилото е навлязло в лентата за насрещно движение, където е последвал удар в автобус на пазарджишка транспортна фирма.
В резултат на удара шофьорът на леката кола е починал на място.
В автобуса няма пострадали хора, водачът му е тестван за употреба на алкохол и пробата му е отрицателна.
На мястото се извършва оглед от дежурна група при РУ-Септември, движението не е спряно, осъществява се в едната пътна лента и се регулира от полицията.
Движението по пътя беше блокирано за около три часа. Трафикът в района на катастрофата вече е възстановен.
Текст: Нели Ангелова