Днес от 10.00 до 16.00 часа Народното събрание обявява "ден на отворените врати". Инициативата е по повод 16 април - Ден на Българската конституция. Тази година отбелязваме 143 години от приемането на първия български основен закон.
Председателят на парламента Никола Минчев посрещна на официалния вход на сградата първите посетители - студенти по право.
"Да си пожелаем българският парламентаризъм да върви все напред и нагоре и всеки да дава в тази насока, каквото може - едни от вътре, а други - отвън", каза Никола Минчев, председател на 47-ото Народно събрание.
Посетителите могат да видят също експозиция, в която са подредени оригиналите на Търновската и Сребърната конституция, както и вещи на председателя на Учредителното събрание Екзарх Антим I.
Подробности вижте в прякото включване на Цанка Николова.
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"