Мъжките национали отстъпиха на Аржентина в последния си мач от волейболната Лига на нациите

Така родните представители приключват турнира на 14-та позиция с 8 точки.

мъжките национали отстъпиха аржентина последния мач волейболната лига нациите
Снимка: bgvolleyball.com
15:41, 22.06.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Волейболистите от мъжкия национален отбор на България завършиха със загуба в тазгодишното издание на Лигата на нациите. Воденият от Джанлоренцо Бленджини отстъпи на Аржентина с 0:3 (22:25, 17:25, 20:25) в последния си мач от група 5 от надпреварата, изигран в Любляна.

"Трикольорите" не успяха да се противопоставят подобаващо на южноамериканците, които бяха по-добри на всички елементи. Във втората част имаше моменти на проблясък, но не се случи нищо повече.

В първата част двата тима започнаха равностойно, след което постепенно "гаучосите" взеха превес (14:12). Преднината им се увеличи (18:14), но в самия край на гейма българите успяха да се доближат (21:23). Те обаче не съумяха да преодолеят противника, който излезе напред в мача.

Във втория гейм ефективността на родната атака се повиши и тимът поведе с 9:6. След това обаче сервисът на съперника се засили и се стигна до равенство и обрат. Грешките в редицата на Бленджини зачестиха, а южноамериканците продължиха да диктуват положението.

Аржентина поведе и в третата част с 8:5. Впоследствие "лъвовете" намалиха изоставането си до 9:10. Постепенно обаче момчетата на Марсело Мендес се откъснаха и се поздравиха с чиста победа.

Така родните представители приключват турнира на 14-та позиция с 8 точки (3 победи, 9 загуби). "Гаучосите" са осми с 18 точки (6 победи, 6 загуби).