Мечтан старт за Брентфорд и кошмарен за Арсенал

Брентфорд
23:55, 13.08.2021

Новакът Брентфорд започна по мечтан начин участието си във Висшата лига.

„Пчелите“ победиха с 2:0 Арсенал на собствен терен в откриващия мач за първенството на Англия.

Съставът на Микел Артета не успя да покаже никакви амбиции за новия шампионат, съдейки по показаното в първите 90 минути.

Отборът на Брентфорд поведе след поредица от грешки в защитата на Арсенал. В 22-ата минута падна първият гол за новия сезон във Висшата лига. Серхи Каньос стреля точно, за да прати топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

24-годишният футболист е вторият испанец в историята на Премиър лийг, който реализира откриващ гол за сезона във Висшата лига след Мичу през кампанията 2012/13 за Суонси Сити срещу Куинс Парк Рейнджърс.

В 73-ата минута домакините удвоиха преднината си. След центриране в наказателното поле, топката тупна, защитата на „топчиите“ не успя да се организира и Кристиан Норгаард засече с глава от непосредствена близост за 2:0.