45-годишният Матю У, от САЩ, който работи като медицинска сестра в две местни болници, се е заразил с коронавирус седмица, след като е бил ваксиниран с "Пфайзер", предава Ройтерс. Според медицински експерт, това не е нещо неочаквано, защото тялото се нуждае от повече време, за да изгради защита.
На 18 декември на Матю му е поставена ваксина. След нея той споделя, че ръката го е боляла в рамките на един ден, но не е имал други странични ефекти.
Шест дена по-късно, в навечерието на Коледа, Матю се заразява, докато е на смяна в Ковид отделение.
Според специалиста по инфекциозни болести в Сан Диего Крисчън Рамърс, този сценарий не е неочакван.
"От клиничните проучвания знаем, че ще отнеме около 10 до 14 дни, за да започнете да развивате защита от ваксината. Тази първа доза ви дава някъде около 50%, а за да постигнете около 95% защита, е нужна втората доза", допълва той.
Мондиалът като „въглеродна бомба“: 9 милиона тона допълнителни емисии въглероден диоксид
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър