Между 800 и 1500 фирми са засегнати от хакерската атака срещу американската софтуерна компания "Касея". Това каза в интервю за Ройтерс изпълнителният ѝ директор Фред Вокола.
По думите му е трудно да се прецени мащабът на виртуалното нападение, защото в повечето случаи става дума за клиенти на клиентите на компанията. Но пострадали има на пет континента, уточни Вокола.
Става дума за фирми с широк кръг на дейност - учебни заведения, публични организации, туристически агенции, счетоводни компании.
Исканият от хакерите подкуп е 70 милиона долара. Техен представител обаче е изразил готовност за преговори. От "Касея" отказаха да коментират дали такива ще има.
"Не мога да коментирам - да, не или може би. И причината е, че не съм експерт, не разбирам от подкупи, не си изкарвам парите по този начин. Има хора, които го правят. Ние слушаме ФБР. Слушаме Департамента за вътрешна сигурност. Вслушваме се в съветите им", каза Фред Вокола, изпълнителен директор на "Касея".
Огън в Невада: Евакуираха десетки хиляди заради бързо разпространяващ се горски пожар
Тръмп с остър тон към Канада: Първи коментари след провалените търговски преговори
Иран към САЩ: Досега сме атакували само военни бази, но ако ни наложите икономически санкции, ще ви ударим и другаде
Тръмп за Ормузкия проток: Президентът на САЩ нарече морския път „американска територия“
Огън в Невада: Евакуираха десетки хиляди заради бързо разпространяващ се горски пожар
Протест на сливенските производители на праскови: Какви са техните искания?