милан лацио победиха видео
18:16, 26.11.2018
Чете се за: 00:53 мин.
Европейски футбол

Лацио и Милан завършиха наравно 1:1 на стадион "Олимпико" в мач от 13-ия кръг на Серия А. Битката за четвъртото място в класирането, даващо право на участие в групите на Шампионската лига през следващия сезон се разви драматично. Във временното класиране Лацио заема тази позиция с 23 точки, а Милан е пети с една по-малко.

Лацио тръгна в масирани атаки още от самото начало на мача. Ачерби, Пароло и Бадел направиха пропуски пропуски.

Милан отговори с удар в гредата на Хакан Чалханоглу 16-ата минута. В 28-ата минута Милинкович-Савич прати топката в мрежата на Донарума след двойно подаване с Имобиле, който обаче беше в засада и затова попадението не беше зачетено.

В заключителните минути на полувремето Донарума отрази удари на Имобиле и Пароло.

Лацио започна по-добре и второто полувреме. Най-активен бе Пароло, който първо имаше претенции за дузпа, а след това пробва с атрактивно изпълнение да изненада гостите.

Милан в отсъствието на своя голмайстор Гонсало Игуаин изпитваше проблеми в атака, но неговият заместник Борини в 64-ата минута затрудни максимално Стракоша.

В 78-ата минута Франк Кесие изведе гостите от милано напред в резултата. Полузащитникът шутира от границата на наказателното поле, топката рикошира в ръката на Уолъс, излъга вратаря Стракоша и влетя в мрежата на домакините.

Минута преди края Имобиле остана сам срещу Донарума, но младият страж успя да спаси. В 4-ата минута от добавеното време усилията на домакините от Лацио бяха възнаградени. Резервата Хоакин Корея се възползва от лошо избита топка от защитник и с удар по земя от границата на наказателното поле изравни.