Милан излъга като гост Наполи и оглави подреждането в Серия "А"

23:46, 06.03.2022
Чете се за: 01:50 мин.
милан излъга гост наполи оглави подреждането серия

Отборът на Милан спечели с минималното 1:0 визитата си на Наполи в голямото дерби от 28-ия кръг на италианската Серия "А".

Победата означава, че "росонерите" се завръщат на върха в класирането на Калчото, като те имат две точки аванс пред градския съперник Интер, който обаче е с мач по-малко. Небесносините от Неапол пък са на три точки от върха.

Оливие Жиру донесе победата на гостите в 49-та минута, когато отклони топката след изстрел на Давиде Калабрия, а това беше достатъчно, за да прати кълбото в мрежата на неаполитанци за 1:0.

Това попадение допълнително мотивира "росонерите", които шест минути по-късно бяха много близо до това да удвоят своя аванс, но удар на Бенасер бе отразен от Оспина.

Наполи, разбира се, потърси път обратно в мача, но отличната игра на Милан в защита ограничи до минимум шансовете за футболистите на Лучано Спалети.

При един от редките такива Адам Унас стреля опасно в 76-ата минута, но топката премина покрай страничния стълб на вратата на Майк Менян.

Десетина минути по-късно пък френският страж направи ключово спасяване срещу Осимен, за да съхрани аванса на своя тим.

В самия край Алексис Салемакерс можеше да подпечата успеха на Милан, но Давид Оспина протегна ръка и изби неговия удар.