Милан увеличи преднината си на върха след минимален успех над Емполи

08:57, 13.03.2022
Чете се за: 01:40 мин.
милан увеличи преднината върха минимален успех емполи

Отборът на Милан се откъсна на пет точки пред градския съперник Интер в битката за титлата в италианската Серия "А", след като "росонерите" надиграха с минималното 1:0 у дома състава на Емполи.

Единственото попадение в двубоя реализира Пиер Калулу в 19-ата минута. Тогава футболистите на Стефано Пиоли получиха право да изпълнят свободен удар, но изстрелът на Оливие Жиру попадна право в стената. Отскочилата топка обаче стигна до Калулу, който без никаква подготовка прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на Емполи, за да открие резултата.

През второто полувреме гостите имаха своите шансове да стигнат до равенството, но стражът на Милан Майк Менян се отчете с две много важни намеси. Първо, той отрази удар с глава на Себастиано Луперто, а малко по-късно се наложи да се намесва и след изпълнение на Байрами, който стреля директно от ъглов удар.

В крайна сметка преднината на Милан остана и по този начин "росонерите" прибавиха нови три точки към актива си, който се увеличи на 63 пункта. Вторият Интер е с 58, но "нерадзурите" имат и два мача по-малко. Съставът на Емполи е на 13-та позиция с 33 точки.

Монтана се изкачи на третата позиция във волейболния шампионат след успех срещу Сливнишки герой (Сливница)
Срещата във Версай - ще стане ли ЕС по-силен и независим от руския газ?