Минимална победа приближи Борусия Дортмунд до Байерн Мюнхен

Борусия Дортмунд
20:24, 13.03.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Борусия Дортмунд победи Арминия Билефелд с 1:0 в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Мариус Волф осигури успеха за тима си с победен гол.

Домакините упражниха натиск на стадион "Сигнал Идуна Парк" и откриха резултата в 21-ата минута. Мариус Волф засече центриране на Торган Азар.

В 31-ата минута съдията Бастиан Данкерт отсъди дузпа за "жълто-черните" за игра с ръка на Робин Хак, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР промени първоначалното си решение.

След почивката възпитаниците на Марко Розе продължиха да атакуват в търсене на втори гол, който да подпечата успеха им. Дониел Мален стреля в напречната греда, но този пропуск не се оказа фатален, след като отбора му се поздрави с победата.

Борусия Дортмунд остава на втората позиция в класирането с актив от 53 точки, на 7 точки зад лидера Байерн Мюнхен. Арминия Билефелд заема 15-ото място в подреждането с 25 пункта.