Миньор изненада Черноморец и нанесе втора загуба на първенеца в НБЛ

Перничани се върнаха на победния път след три загуби

21:18, 06.01.2024
Георги Младенов Миньор Перник
Снимка: Startphoto.bg

Миньор Перник победи Черноморец с 82:80 (25:25, 13:18, 16:23, 28:14) в мач от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ). Бургазлии допускат второ поражение за сезона след загубата от Рилски спортист в Самоков.

През първата част и двата отбора отбелязаха по 25 пункта. До почивката гостите изградиха крехък аванс от 5 точки.

След паузата възпитаниците на Васил Евтомов увеличиха преднината си на 17 точки при резултат 49:66. Домакините обаче сътвориха сензационен обрат в заключителните 10 минути от двубоя. Играчите на Георги Младенов отбелязаха цели 28 точки в последната четвърт, включително и серия от 10 безответни точки, за да заслужено се поздравят с успеха.

Лъчезар Тошков бе най-резултатен за победителите със своите 27 точки. За "акулите" Христо Захариев отбеляза 24 точки, а Шон Смит регистрира дабъл-дабъл с 12 точки и 13 борби.

Черноморец остава на челната позиция в класирането с актив от 13 победи и 2 загуби. Миньор е 7-и в подреждането с 6 успеха и 9 поражения.

Спартак Плевен се наложи над Черно море Тича в шампионатен мач
Ивелин Попов пред БНТ: Пожелавам на Илиан Илиев да направи с националния отбор това, което прави с Черно море