Млада жена глътна пликче в наркотици в опит да избегне полицейска проверка. Случаят е от 9 март, когато около 22.30 ч. полицейски служители извършили проверка на две криминално проявени жени - на 28 и 35 години в бургаския квартал "Черно море".
По-младата жена изплюла найлоново пликче, а 35-годишната в опит да осуети проверката погълнала пликче с метамфетамин. Здравословното ѝ състояние рязко се влошило и тя е била откарана по спешност в УМБАЛ – Бургас. При извършената медицинска интервенция, тя повръща прозрачна полиетиленова опаковка с кафеникава течност по нея.
Жената е настанена в "Реанимация" с диагноза "интоксикация". При извършения оглед на местопроизшествието е намерено и иззето бяло кристалообразно вещество - метамфетамин с общо тегло около 30 грама.
Двете жени са задържани за срок до 24 часа. По случая е образувано бързо производство.
Четирима мъже и една жена са с обвинения за разпространение на накротици в Пловдив
ГДБОП разби две престъпни групи за рекет и експлоатиране на момичета за разврат
Полицията разкри нелегална база за производство и разпространение на анаболни стероиди
Министрите на отбраната на България и Гърция ще обсъждат сигурността и противоракетната защита
Конфликтът в Близкия изток: САЩ и Израел не дават сигнали за бързо прекратяване