ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Много тлеещи огнища могат да пламнат отново в Република Северна Македония

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:27 мин.
По света
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Пети ден продължава огнената стихия в Република Северна Македония. Пожарът, който през вчерашния ден се приближи опасно близо до българската граница, е овладян, но все още има много тлеещи огнища.

      Не стихва огнената стихия в Република Северна Македония. Два по-големи пожара се виждат към момента в района между Пехчево и Делчево, където вчера беше най-опасно. Навсякъде обаче има много тлеещи огнища, които заради вятъра остават много опасни да не се разпалят отново.

      Пресечен е пожарът до границата с Република Северна Македония

      Няколко вили и селскостопански постройки изгоряха в района на селата Нов и Стар Истевник. Огънят стигна на метри от домовете на жителите на село Тработивище, които изкараха поредна безсънна нощ.

      4 хеликоптера от рано сутринта участват в гасенето на огъня тук. Трети ден са и българските пожарникари. Помощ изпратиха от Словения, Австрия, очаква се помощ и от други европейски държави.

      Какво разказаха хората от трите села - вижте във видеото.

      Репортер: Антония Сукалинска

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?