ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

МОН отпуска 1,6 млн. лв., за да имат учениците достъп до интернет

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:42 мин.
Още
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Министерството на образованието отпусна 1,6 млн. лв. за интернет в квартали, където няма такъв. Целта е да бъде осигурен достъп на учениците, които живеят там, до електронното обучение, за да завършат учебната година дистанционно.

      Бургаският квартал "Долно Езерово" се оказва едно от населените места в морския град, където масово липсва интернет при повечето семейства с ученици. Това показало проучване на регионалното управление по образование.

      Виолета Илиева, началник на РУО-Бургас: Това наложи необходимостта да направим проучване за всеки един квартал, за всеки един район, в който се намира основното училище и средното училище или професионалната гимназия и да установим колко ученици от този район не могат да работят с устройство поради липса на интернет вкъщи.

      ече започна и монтирането на интернет мрежа, която ще пръска сигнал в квартала. Услугата ще бъде напълно безплатна за учениците.

      Петър Петров, представител на телеком: Трафикът ще бъде ограничен само до това, което учениците ще могат да ползват. Тоест те няма да могат да отварят сайтове, които са с неподходящо съдържание за тях.

      Освен в "Долно Езерово" безплатен интернет ще има и в други квартали на Бургас. След като приключи учебната година, доставчиците ще го предоставят на различни учебни заведения.

      Автор: Давид Сукнаров

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?