Монтана е на финал на турнира "Борис Гюдеров", ще спори с ЦСКА за купата

Отборът на Даниел Пеев надигра Миньор във втория си мач.

Снимка: bgvolleyball.com
от БНТ , Източник: bgvolleyball.com
20:47, 05.10.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Волейболистите на Монтана излизат срещу ЦСКА за Купа "Борис Гюдеров". До този развой се стигна, след като воденият от Даниел Пеев тим надигра домакините от Миньор (Перник) 3:0 (25:22, 25:17, 25:15) във втория си мач в надпреварата.

Утре (6 октомври) е битката за трофея, в 14:00 ч. Миньор среща Локомотив Авиа в 16:00 ч. за третото място.

И двата отбора имат по две победи, но ЦСКА е с 6 точки, а Монтана - с 5.

Срещу домакините Монтана бе без японския разпределител Хироки Ито. Даниел Пеев гласува доверие на Стефан Узунов, който изигра цял мач.

Волейболистите от Северозапада имаха преднина от началото на двубоя, стигайки до 13:6. На сервис застана Йоан Божилов от Миньор, което помогна на перничани да стопят пасива си.

Постепенно те успяха и да изравнят при 21:21, което обаче мобилизира монтанчани и те излязоха от ситуацията.

Монтанчани диктуваха изцяло положението във втората част, но на моменти противникът успяваше да скъси дистанцията. В ключовите моменти момчетата на Даниел Пеев се откъснаха и не позволиха да се случи нищо повече.

Миньорци дръпнаха в началото на третата част (2:0), но резултатът бе бързо изравнен. В следващите минути домакините отново поведоха (5:3 и 6:4), колебанията на състезателите от Северозапада продължиха. Те обаче успяха да излязат от ситуацията, благодарение на подобрение на блокадата. Монтанчани бяха пълен хегемон до края и без проблем се поздраввиха с чиста победа.