нефтохимик надигра категорично монтана волейболното първенство
Снимка: НВЛ
20:49, 11.02.2022
Чете се за: 02:45 мин.

Монтана победи втория в класирането Пирин Разлог с 3:1 гейма (25:27, 25:22, 25:22, 25:23) в мач от 13-ия кръг на родния волейболен елит.

В първия гейм домакините успяха да поведат с 23:19, но с 4 поредни точки гостите изравниха. Възпитаниците на Даниел Пеев пропуснаха геймбол, преди гостите да поведат в геймовете след 27:25.

Втората част играта също бе оспорвана, като равенството се запази до 19:19. Домакините извършиха силен финален спринт и изравниха геймовете.

Третия гейм гостите поведоха с 3 точки, но играчите на Монтана стигнаха до обрат и отново надделяха със същия резултат.

В заключителния четвърти гейм поведоха с 8 точки при 13:5, но гостите изравниха за 23:23. Монтана завърши мача с две успешни разигравания и 25:23 в края.

Най-резултатен бе Спас Байрев с 21 точки.

Пирин е 3-и с 11 победи и 2 загуби. Монтана заема 6-ата позиция с 9 успеха и 4 поражения.

В другия любопитен двубой от деня Нефтохимик 2010 спечели бургаското дерби срещу Дея спорт с 3:1 гейма (25:17, 19:25, 25:23, 29:27).

Серия от 4 поредни точки осигури комфортен аванс на гостите в зала “Младост”, който им помогна да спечелят първия гейм с 25:17 след атака в аут на Виталий Василиев.

Във втората част бе ред на домакините да осъществят поредица от 4 безответни точки след ас на Виталий Василиев и тройна блокада срещу Трифон Лапков, за да изравнят геймовете.

В третия гейм възпитаниците на Николай Желязков регистритраха 5 поредни точки, което им помогна да си върнат преднината в геймовете след атака на Николай Николов през центъра.

Заключителната част домакините водеха с 3 точки при 16:13, но гостите пропуснаха 3 мачбола. Домакините от своя страна пропиляха геймбол и след 3 поредни точки гостите се поздравиха с успеха след успешна блокада на Александер Туш.

Юлиус Фиркал бе най-резултатен с 24 точки.

Нефтохимик измести Пирин Разлог от втората позиция и вече има 11 победи и 2 загуби. Дея спорт заема 7-ата позиция с с 9 успеха и 4 поражения.