Тимът от северозападния град се наложи с 3:0 гейма

Монтана
Снимка: Facebook: ВК Монтана Волей / VC Montana Volley
20:12, 29.12.2023

Монтана победи с 3:0 (25:20, 25:19, 27:25) гостуващия Берое 2016 в двубой от 11-ия кръг в първенството на България по волейбол за мъже.

Домакините контролираха изцяло събитията на полето в първите два гейм и закономерно поведоха със солиден аванс в резултата. В третата част се стигна до 15:10 и 24:21 за Монтана, но старозагорци се върнаха в двубоя при 24:24. Монтанци направиха задачата си по-лесна приключвайки мача при петата си възможност.

Най-резултатен в полза на победителите стана полякът Кристиан Валчак с 18 точки. Съотборникът му Бруно Рубо добави още 12 точки. За гостите с 16 точки завърши Спас Байрев.

Монтана е на второ място във временното класиране след 8 победи и 3 поражения и 22 точки. Берое 2016 заема седмата позиция в Суперлигата.