Пореден протест на работещите в регионалните здравни инспекции. Те настояват за вдигане на заплатите им със задна дата.
Националният протест на служителите на Регионалните здравни инспекции по места започна в 12.00 часа. В обедната си почивка служители в цялата страна излязоха пред сградите, в които работят. През целия ден работещи в здравните инспекции ще носят и протестни ленти.
Те настояват за увеличение на основните им възнаграждения със задна дата като са поставили срок до 25 октомври това да се случи. Те искат и заличаване на натрупаните диспропорции при заплащане на труда на служителите, които заемат еднакви длъжности.
Вече 2 години заплатите на медицинските инспектори не са повишавани, а с огромните инфлационни процеси в страната голяма част от хората са демотивирани, казват протестиращите и посочват за пример, че един здравен инспектор в Благоевград получава средно 900 лева месечно възнаграждение.
Ако бъдат чути, демонстрантите обмислят протест и пред здравното министерство. Действията им са подкрепени от КТ "Подкрепа".
"Основното ни искане е да бъдат увеличени месечните възнаграждения на база инфлационните процеси в страната. Имахме надежда, изчакахме, бяхме търпеливи, но като разбрахме че заплатите в други сходни на нашата институции, към други министерства, заплатите са повишени и то доста, вече изгубихме търпение.", казва Валентина Георгиева, председател на Регионалния синдикат в РЗИ-Благоевград.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Детското отделение в ловешката болница е затворено до края на август заради ремонтн
"Море от книги" завладя Варна: Срещи с автори, беседи и прожекции до 9 август
Новооткрит каменен саркофаг от римската епоха ще бъде представен на Перперикон
4-годишно момче се издирва, след като е изчезнало в района на трънското село Радово
Военни в Румъния взривиха скално образувание в Дунав за увеличаване на водния поток към АЕЦ „Черна вода“
Огнище на шарка в Благоевградско: Умъртвени са 220 животни в село Тешово