Националите ни по баскетбол до 18 години отстъпиха на Румъния в първата си контрола

националите баскетбол години отстъпиха румъния първата контрола
Снимка: БФ Баскетбол
22:35, 09.07.2022

Националният отбор за юноши до 18-годишна възраст загуби първата си контрола като гост на Румъния.

Тимът ни, воден от Даниел Клечков, Тодор Тодоров и Стойо Чолаков отстъпи на домакините с 66:74.

Българите започнаха по-добре мача и след 10 минути игра водеха с 8 точки. До края на полувремето румънците наваксаха и изоставането им стана само 2 точки. Подемът в редиците на съперника продължи и през второто полувреме и до края на мача румънците поддържаха темпото си, за да заслужат успеха. Румънците взеха повече борби и вкараха повече точки от бърза атака. Българският щаб пък даде възможност за изява на всички свои играчи освен Владимир Маринов и Кристиян Челенков. Така от пейката на България дойдоха цели 39 точки.