Националните отбори по баскетбол до 14 г. с по две победи и две загуби на турнир в Турция

Турнирът по проекта YDF на ФИБА се проведе в Чанаккале

Български национален отбор по баскетбол за момчета до 14 години
Снимка: Българска федерация по баскетбол
13:58, 11.06.2024
Чете се за: 02:45 мин.

Националните отбори на България по баскетбол за момчета и момичета до 14 г. записаха по две победи и две загуби на турнира по проекта YDF на ФИБА, който се проведе в Чанаккале, Турция.

Момчетата стартираха с категорична победа срещу Косово с 89:66. Те се откъснаха с 18 точки разлика още през първата четвърт и спечелиха убедително. Борис Цоков завърши срещата с 22 точки, 6 борби и 8 асистенции, Николай Цонков добави 16 точки.

Във втория си мач българите отстъпиха на Румъния с 53:67, след като рано в мача допуснаха двуцифрено изоставане. Отново Борис Цоков бе най-резултатен за тима ни с 15 точки, 9 има Йордан Момчев.

Баскетболистите на Веселин Веселинов се върнаха на победния път след успех срещу връстниците си от Северна Македония със 70:62 след обрат през второто полувреме. Дабъл-дабъл от 29 точки и 11 борби направи Борис Цоков, докато Йоан Христев се отчете с 16 точки и 6 борби.

В последния ден от турнира България отстъпи на силния тим на Турция с 55:85. „Лъвчетата“ оказаха сериозна съпротива на домакините през първото полувреме, след което изоставаха с 3 точки, като голямата разлика се получи след почивката. Борис Цоков записа 19 точки и 6 асистенции в тази среща, Йоан Христев има 7 точки.

Подобни резултати се получиха и при момичетата, които също стартираха с успех срещу Косово – 73:47, главно след по-силно второ полувреме. По 13 точки за тима ни реализираха Христина Маргаритова и Рая Брайкова (14 борби).

Последва загуба от Румъния с 59:73, след като отборът ни допусна двуцифрено изоставане на почивката. Теодора Маринова е с 16 точки и 9 борби за България, Христина Маргаритова се отчете с 13 точки.

Воденият от Галина Стоянова и Руслан Русев тим победи Северна Македония с 55:45, а ключова роля имаше Рая Брайкова, завършила с дабъл-дабъл от 19 точки и 11 борби. Виктория Димитрова се отчете с 9 точки.

Българките също не успяха да се противопоставят на Турция, отстъпвайки с 34:79, като единствено третата четвърт на срещата бе равностойна. По 6 точки за нашите отбелязаха Рая Брайкова, Магдалена Владимирова и Даная Цветкова.

Евро 2024: Гледайте Испания - Грузия от 22.00 ч. на BNTNEWS.BG/SPORT
05:00, 30.06.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Евро 2024: Гледайте Англия - Словакия от 19.00 ч. по БНТ 1, БНТ 3 и на BNTNEWS.BG/SPORT
04:00, 30.06.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Евро 2024: Програма на мачовете по БНТ 1, БНТ 3 и BNTNEWS.BG/SPORT
00:19, 30.06.2024 (обновена)
113442
Чете се за: 02:20 мин.
Дания постига най-големия си успех на европейската сцена именно срещу Германия (ВИДЕО)
Чете се за: 02:55 мин.
Габриела Петрова спечели титлата на троен скок при жените на Държавното първенство по лека атлетика
21:49, 29.06.2024
Лудогорец победи Университатя Крайова в последната си контрола в Австрия
21:34, 29.06.2024
Божидар Добрев и Есад Бозали завършиха пети на европейското първенство по борба за кадети
21:28, 29.06.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Станислав Генчев: Далеч сме от това, което искам да виждам
20:59, 29.06.2024
Чете се за: 01:27 мин.