ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Над 2000 последователи на Дънов посрещнаха Божествената Нова година в Рила

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
7223
Чете се за: 01:40 мин.
Общество
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      На 19 август последователите на Петър Дънов посрещат Божествената Нова година на Молитвения хълм на Седемте рилски езера при изгрев слънце. Това е и кулминацията на Лятната духовна школа на Братството, която започва на 1 август и завършва на 25 август.

      Над 2000 последователи на Бялото братство се включиха в танца Паневритмия край езерото Бъбрека.

      С множеството от хора имаше и нарушения - едно от тях, е че от разрешените 60 палатки, край езерото са изградени над 200. Поради тази причина имаше и много глоби.

      Участниците в Паневритмията танцуват в кръг под звуците на цигулки, които са в центъра на ритуала. Те изричат определени молитви, накрая си честитят Божествената Нова година.

      По групи празникът продължава до следобеда по поляните наблизо, на 2300 м. надморска височина. Включват се и хора, които не са били в лагера на Бялото братство, туристи, дошли специално за Пеневритмията.

      Британският историк и телевизионен водещ проф. Бетани Хюз и екипът ѝ включиха в обиколката си из България Седемте езера и летния лагер на братството. Проф. Хюз беше у нас по покана на Министерството на туризма, за да представи страната ни в предаването "Съкровищата по света“, гледано в над 120 държави.

      Вижте повече във видеото от Али Мисанков

      СНИМКИ: Десислава Кулелиева

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?