Надежда Мей-Нгуен с неуспешен старт на Европейското първенство по щанги

надежда мей нгуен неуспешен старт европейското първенство щанги
09:46, 29.05.2022

Първата ни представителка на Европейското първенство по вдигане на тежести за мъже и жени в Албания направи фалстарт. Надежда Мей-Нгуен не успя три пъти да изхвърли 66 кг и така отпадна от битката в двубоя.

След това тя направи при успешни опита в изтласкването – 80, 83 и 85 кг, които ѝ бяха достатъчни за 4-ото място в движението.

Преди година Надежда Мей-Нгуен спечели европейска титла, но в по-леката категория – до 45 кг.
Днес на подиума в Тирана излизат четирима български щангисти. В кат. 55 кг от 15 часа наше време Ангел Русев ще защитава евротитлата си от Москва миналата година, в същата дивизия ще се представи и дебютантът Дениз Данев. След това от 21 часа в кат. 61 кг ще вдигат Иван Димов и Габриел Маринов.

България участва с 13 състезатели на шампионата в Албания, след като в последния момент от разширения отбор отпаднаха Мая Иванова (кат. 49 кг) и Петър Ангелов (кат. 67 кг).

Евертън постави под въпрос шампионските амбиции на Ливърпул с победа в дербито на Мърсисайд
Чете се за: 00:32 мин.
Националите не успяха да се класират за финалите на уредите на европейското първенство по спортна гимнастика
20:49, 24.04.2024
Лудогорец взе солиден аванс след първия полуфинален мач с Хебър за Купата на България
20:36, 24.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.