Гаранцията по второто разследване срещу Пламен Бобоков за кореспонденцията му със секретаря на президента по правни въпроси и антикорупция Пламен Узунов е намалена от 1 милион на 10 хиляди лева, научи "По света и у нас" от Специализирания наказателен съд.
На този етап съдебният състав не намира достатъчно доказателства в полза на обвинението, че Бобоков е склонявал Пламен Узунов да нарушава служебните си задължения.
Припомняме, че преди седмица Бобоков обжалва гаранцията си. Според адвокат Ина Лулчева новите обвинения ca aбcypдни и ca изpaз нa пpoизвoл и пpиcтpacтнocт. Другият аргумент беше, че Бобоков вече е платил 1 милион лева гаранция по разследването за т.н. "италиански боклук" и това е достатъчно, за да осигури явяването му пред разследващите.
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско
Двама младежи са с опасност за живота след скандал в местност край Варна (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?