Наполи се справи при визитата си на Венеция и вече е само на точка зад Интер

18:00, 06.02.2022
Чете се за: 01:25 мин.
наполи справи визитата венеция вече точка интер

Отборът на Наполи спечели с 2:0 като гост при визитата си на Венеция и по този начин се доближи само на точка от лидера в Серия "А" Интер.

Небесносините са с актив от 52 точки срещу 53 за "нерадзурите", които обаче имат и мач по-малко. Венеция от друга страна пък остава в зоната на изпадащите на 18-то място с 18 пункта.

И двата гола за успеха на футболистите на Лучано Спалети дойдоха след почивката, като Виктор Осимен откри резултата в 59-ата минута, засичайки с глава центриране на Матео Политано.

Андреа Петаня пък подпечата трите точки за гостите с гол в десетата минута от добавеното време, след като се разписа при добавка след изстрел на Дрийс Мертенс.

Самият двубой във Венеция пък продължи повече от 100 минути, а причина за това имаше и нигерийският футболист на домакините Тайрон Ебуехи, който в 92-ата минута извърши грубо нарушение срещу Мертенс в средата на терена, което му донесе и директен червен картон.

Фамилията Рокфелер върна гоблена "Герника" пред залата за заседания на Съвета за сигурност на ООН