Наполи запази теоретични шансове за титлата след минимален успех над Торино

17:57, 07.05.2022
наполи запази теоретични шансове титлата минимален успех торино

Отборът на Наполи надигра с минималното 1:0 като гост тима на Торино и по този начин теоретично запазва шансовете си за титлата в Серия "А" през този сезон.

Два кръга преди края обаче неаполитанци изостават на пет пункта от лидера Интер и на четири от втория Милан. "Росонерите" обаче имат мач по-малко и утре вечер гостуват на Верона, като при победа на практика ще изхвърлят момчетата на Лучано Спалети от битката за Скудетото.

На Олимпийския стадион в Торино единственото попадение за гостите реализира Фабиан Руис в 73-ата минута на срещата, като малко по-рано напускащият след края на сезона Лоренцо Инсиние пропусна дузпа.

За "биковете" пък най-добрите шансове се откриха пред голямата им звезда Андреа Белоти, който на два път беше много близко до това да се разпише. В 8-ата минута обаче ударът му с глава бе отразен от Оспина, а в 67-ата негов изстрел по земя премина покрай целта.

По този начин бе прекъсната серията на Торино от шест двубоя без загуба в първенството, като футболистите на Иван Юрич са на 10-то място в подреждането.