Нефтохимик 2010 Бургас и Левски с чисти победи във волейболното първенство

В последната среща от днешния ден съставът на Монтана надигра с 3:1 () гейма като гост екипа на Раковски 1964 Севлиево

20:34, 09.03.2024
Чете се за: 02:22 мин.
нефтохимик 2010 бургас левски чисти победи волейболното първенство

Отборите на Нефтохимик 2010 Бургас и Левски София постигнаха победи с по 3:0 гейма в мачовете си от 20-ия кръг на редовния сезон в Националната волейболна лига (НВЛ) при мъжете.

В Бургас действащите шампиони се справиха със съпротивата на младия тим на Хебър Пазарджик, който в първите две части беше равностоен на състава, воден от Мартин Стоев, но ги загуби с по 20:25 и 24:26. В третата част домакините изцяло контролираха случващото се на игрището, за да сложат точка на спора след 25:14 в своя полза.

Розалин Пенчев отбеляза 16 точки (4 аса, 4 блокади) за победителите, докато с 12 завърши Георги Петров. За гостите от Пазарджик Калоян Вълчинов бе над всички със своите 19 пункта (1 ас).

След този успех Нефтохимик 2010 Бургас заема третото място с баланс 15-5, докато "тигрите" са на предпоследната 11-а позиция с показатели 5-15.

В същото време Левски не срещна никакви затруднения при визитата си в Добрич и също срази местния Добруджа 07, без да загуби сет.

Момчетата на Николай Желязков имаха пълен контрол върху двубоя, като единствено във втория гейм срещнаха някакъв отпор, но това не ги спря по пътя им към крайното 25:15, 25:23, 25:16.

Владимир Гърков стана най-резултатен за "сините" със своите 12 точки, а с по 11 и 10 приключиха съответно Венислав Антов и Майкон Морейра. За добричлии 11 пункта реализира Николай Иванов.

В класирането Левски продължава да бъде на втора позиция с баланс 16-4, докато Добруджа 07 е 10-и с актив от 6 победи и 14 загуби.

В последната среща от днешния ден Монтана спечели с 3:1 () гейма визитата си на Раковски 1964 Севлиево, с което волейболистите на Даниел Пеев се изкачиха до четвъртото място в подреждането с показатели 12-8. В същото време съставът от Севлиео остава на дъното със само един успех през кампанията и цели 19 поражения.