Нефтохимик 2010 започна състезателната година с победа

Мачът бе отложен заради европейските ангажименти на бургазлии

ВК Нефтохимик 2010
Снимка: Официален сайт на ВК Нефтохимик 2010
19:59, 11.01.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Действащият носител на титлата на България ВК Нефтохимик 2010 започна своята състезателна 2024 година с победа с 3:0 гейма над Раковски Севлиево. Мачът от 2 кръг на мъжкото волейболно първенство бе отложен заради европейските ангажименти на бургазлии.

От началото на срещата в зала „Младост“ дебютира последното ново попълнение на шампионите – либерото Николай Тодоров. Титулярят на този пост – националът Симеон Добрев, изгледа мача от трибуните заради контузия на пръст на ръката.

Това бе седмата победа в първенството през настоящия сезон за отбора на Атанас Петров. Така Нефтохимик измести ЦСКА от четвъртата позиция във временното класиране.

„Армейците“ също имат 7 победи и 4 загуби, но бургазлии вече са с 22 точки – две повече от тях. Със същия актив е и третият Монтана, но тимът от северозапада е с повече победи след 11 изиграни мача – 8.