Нефтохимик с трудна победа в Европа

Нефтохимик 2010 Бургас
Снимка: ВК Нефтохимик Бургас
23:40, 30.11.2021

Нефтохимик 2010 (Бургас) победи Шеноа (Женева) с 3:2 гейма (25:23, 18:25, 25:19, 19:25, 16:14) в първия мач от 1/16-финалите на втория по сила европейски турнир за Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV Cup).

В първия гейм и двата отбора си размениха серии с по 2-3 точки и равенството се запази в хода на гейма чак до резултат 23:23, преди гостите да вземат последните 2 точки в гейма и да поведат в резултата. Домакините започнаха втория гейм далеч по-добре и със серия от 6 поредни точки поведоха със 7:3. Преднината на швейцарците нарасна до 7 точки за 25:18. В третия гейм волейболистите на Николай Желязков взеха аванс още с първото разиграване и не допуснаха обрат нито веднъж, за да си възстановят преднината от един гейм след 25:19. В четвъртия гейм домакините отново спечелиха 4 поредни точки в ключов етап при 11:7, което наклони везните в тяхна полза за крайното 25:19. В заключителния гейм швейцарците имаха преднина от 2 точки при 11:9 преди родните вицешампиони да постигнат обрат и да спечелят с 16:14 в тайбрека.

Най-резултатен за Нефтохимик бе капитанът Николай Учиков с 22 точки. Българинът Димитър Маринков бе втори по резултатност за Шеноа с 15 пункта. Най-много точки отбеляза Страхиня Бързакович - 25 точки за домакините.

Реваншът е във вторник (7 декември) от 18:00 часа в зала "Младост" в Бургас.

Рутинна победа за Ювентус над последния в Серия "А"