Нефтохимик започна в плейофите с драматична победа

ВК Нефтохимик 2010 Бургас
Снимка: Startphoto.bg
21:03, 23.03.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Нефтохимик 2010 започна с драматична победа участието си в плейофите в мъжкото първенство по волейбол. Шампионите за 2023 година изоставаха с два гейма, но направиха обрат до 3:2 (24:26, 17:25, 25:20, 25:18, 15:10) пред собствена публика срещу Берое 2016 и поведоха в серията с 1:0 успеха.

Бургазлии водеха с 11:8, но след това допусна изравняване при 17:17 и 21:21. Старозагорци показаха по-силна игра в края на гейма и спечелиха драматично с 26:24.

Това даде импулс в представянето на "зелените", които контролираха изцяло събитията на полето във втората част. Крайното 25:17 за Берое 2016 беляза началото на обрата в полза на водения от Мартин Стоев състав.

Нефтохимик 2010 се върна в двубоя при 25:20 в своя полза, а след това затвърди представянето си при 25:18 в четвъртия гейм. В тайбрека бургазлии поведоха с 8:5 и не изпуснаха лидерството в резултата в двубоя, завършил при 15:10.

Най-резултатен в полза на победителите стана Иван Раич с 22 точки. Националът Розалин Пенчев добави още 21 точки. За гостите с 29 пункта завърши Спас Байрев.

В друга четвъртфинална среща от шампионата Левски София се наложи с 3:1 (23:25, 25:22, 25:15, 25:13) у дома срещу Пирин Разлог. Гостите успяха да се доберат до аванс в мача след 25:23 в своя полза, но след това "сините" имаха пълен контрол върху играта и направиха обрат, който им даде аванс от един успех в серията между двата състава.

Воденият от Николай Желязков тим на Левски затвърди преимуществото си в четвъртата част, когато водеше с 10:3 и 20:12, за да приключи двубоя при 25:13. Най-резултатен за столичани стана Владимир Гърков с 21 точки. Мариян Наков завърши с 24 пункта за тима от Разлог.

"Уроците на Блага" взе две награди от "София филм фест"