Нестеров спаси пет мачбола, за да се класира за основната схема на Чалънджър в Австрия

пьотр нестеров победи сънародника самуил конов втория кръг сингъл турнира клей букурещ
Снимка:
15:52, 02.09.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Пьотр Нестеров направи страхотен обрат и се класира за основната схема на турнира на клей кортове от сериите Чалънджър в Австрия с награден фонд с 120 950 евро.

Българинът победи във втория кръг на пресявките с 2:6, 7:6(6), 6:2 №382 в световната ранглиста Мохамед Сафуат от Египет. Срещата продължи 2 часа и 55 минути.

Нестеров загуби първия сет с 2:6, а във втория успя да навакса на три пъти пробив пасив. При 5:6 той спаси и четири мачбола при сервис на Сафуат. Така се стигна до тайбрек. В него Нестеров спаси още един мачбол и спечели с 8-6 точки.

Българинът спечели пет поредни гейма от 1:2 до 6:2 в третия сет и се класира за основната схема.

С успеха си Нестеров 4 точки за световната ранглиста, в която заема 410-ото място.

Жребият за попълване на основната схема е по-късно днес.