14:40, 06.10.2022
Чете се за: 02:10 мин.
Тенис
Ник Кириос

Ник Кириос успя да сломи съпротивата на Камил Майхржак, за да се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Япония. След колебливо начало на мача си от втори кръг, австралиецът успя да си осигури крайната победа с 3:6, 6:2, 6:2 срещу поляка.

Кириос започна мача разочароващо, след като допусна изоставане от 0:3 гейма и така и не стигна до пробив в първия сет, който загуби с 3:6. Но след като спаси точка за пробив в началния гейм на втория сет, Кирьос намери играта си и след бързи два сета с по 6:2 затвори мача в своя полза, регистрирайки цели 22 аса.

„Загубвайки първия сет, нямах съмнение, че няма да спечеля мача“, каза Кириос, отбелязвайки своята 37-а победа за сезона.

Просто трябваше да се върна към това, което правя добре – да играя бърз и агресивен тенис. В момента имам наистина добра увереност в играта си, така че наистина не се съмнявам в себе си, дори когато губя сет. Мисля, че играта на турнири от Големия шлем и достигането далеч в турнири от Големия шлем ми даде тази увереност", добави още петият поставен в схемата.

На четвъртфиналите Кириос ище играе срещу победителя от срещата между третия поставен Тейлър Фриц и японеца Хироки Мория, които играят последен мач от програмата в четвъртък.

Бойко Борисов, Николай Събев и още двама кандидати се отказаха от депутатските си места
Нова бойна група на НАТО в Словакия - Алиансът подсилва силите за отбрана на източния фланг