Министърът на здравеопазването проф. Костадин Ангелов издаде нова заповед, с която от 16 януари 2021 г. се разрешава присъственото провеждане на следните дейности в училищното образование:
Всички дейности трябва да се провеждат при възможност индивидуално и при стриктно спазване на противоепидемичните мерки.
Задължително е носенето на маска за лице, спазването на физическа дистанция от най-малко 1,5 метра и недопускането на лица с прояви на остри респираторни болести.
Разрешава се присъственото провеждане на следните дейности във висши учебни заведения:
В случаите, в които тези дейности се провеждат на територията на висшето училище, ректорът създава организация за стриктно спазване на въведените противоепидемични мерки.
Разрешено е и провеждането на курсовете по оказване на първа долекарска помощ, съгласно изискванията на Наредба №24.
В сектор "Здравеопазване" се възстановява плановият прием и плановата оперативна дейност в лечебните заведения и комплексните онкологични центрове.
С целия текст на заповедта може да се запознаете в прикачения файл.
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Български ученици спечелиха три златни и три сребърни медала от балканската олимпиада по математика в Румъния
Читател сигнализира: Задача от НВО-то за 7 клас дава точки за грешен отговор
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив