Сърбинът започва защитата на титлата си

Новак Джокович мастърс турнир в Париж 2022
12:14, 01.11.2022
Чете се за: 03:22 мин.

Всички погледи днес ще бъдат насочени към шампиона Новак Джокович, който започва участието си на тенис турнира в зала "Берси". Тази седмица сърбинът ще опита да спечели седмата си титла от Мастърса в Париж, но първо ще трябва да се справи с високия 201 сантиметра Максим Креси в мач номер 4 на Централния корт. Американецът спечели първа титла в кариерата си, след като триумфира на турнира по тенис на трева в Нюпорт (САЩ) от сериите АТП 250 през юли.

Креси твърдо вярва в максимата, че атаката е най-добрата форма на защита, но фаворит в срещата е сърбинът, който няма еквивалент в "Берси". Той има шест победи в турнира през 2009, 2013, 2014, 2015, 2019, 2021 година и е играчът, спечелил най-много пъти Мастърс 1000.

След срещата Джокович - Креси, на Централния корт ще излязат участващият с уайлд-карт представител на домакините Ришар Гаске и Каспър Рууд. 36-годишният Гаске e в залеза на своята кариера, в която има 15 титли и е достигал до 7-а позиция в световната раглиста през 2007 г. За разлика от него Рууд е един от прогресиращите тенисисти този сезон, в който спечели три от общо деветте си титли в кариерата до момента. 23-годишният норвежец заема четвърто място в ранглистата на ATP.

В друг мач днес 18-годишният французин Артур Филс се изправя отново срещу Фабио Фонини в рамките на два дни. Двамата се срещнаха в неделя във финалния кръг на квалификациите, когато Филс спечели. Но след отказването на Матео Беретини поради контузия, неговото място в основната схема зае сънародника му Фабио Фонини и така Филс и Фонини ще играят отново в Париж във втория мач на корт номер 1 днес. След тях на корта излизат Григор Димитров и Ботик Ван де Зандсхулп.

Хуберт Хуркач достигна до полуфинал тук миналата година, но тогава Джокович се оказа непреодолимо препятствие за него. Тази година полякът преследва място във финалите на ATP в Торино в средата на ноември и се нуждае от всички възможни точки, за да се класира за финала на най-добрите. 25-годишният Хуркач се изправя срещу Адриан Манарино в третия мач на Централния корт в "Берси".

Златислава Чуканова спечели още един медал за България от еврошампионата по бокс в Сърбия
17:11, 23.04.2024
Чете се за: 01:17 мин.
ЦСКА: Дерби без фенове не трябва да има
17:00, 23.04.2024
Чете се за: 02:52 мин.
Севда Асенова си осигури поне бронз от европейското първенство по бокс в Белград
16:41, 23.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
УЕФА обяви списъка с арбитрите, които ще свирят на Евро 2024
16:22, 23.04.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Очаквайте: Кирил Киров в поредицата "Спортните таланти на България" в сряда от 20:00 ч. по БНТ 3
15:04, 23.04.2024
Българските национали по футбол до 16 г. стартираха с успех участието си на Турнира за развитие на УЕФА
14:39, 23.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Българските таекуондисти спечелиха още над 100 медала във втория ден на „Херея Оупън“
14:34, 23.04.2024