"Свраките" стигнаха до победата с два гола между 75-ата и 80-ата минута.

Харви Барнс
20:42, 15.09.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Отборът на Нюкасъл победи Уулвърхямптън с 2:1 в гостуването си в последния мач от четвъртия кръг на Висшата лига.

"Свраките" направиха пълен обрат в мача след като през първото полувреме Марио Лемина изведе "вълците" напред.

Нюкасъл трябваше да прояви търпение до 75-ата минута, когато Фабиан Шер изравни след асистенция на Бруно Гимараеш. Това даде увереност на гостите и пет минути по-късно Харви Барнс донесе трите точки с втори гол.

Така Нюкасъл влезе в Топ 3 на класирането с равни точки с втория Арсенал, но по-лоша голова разлика. Уулвърхямптън е на дъното на подреждането с една точка, като само Саутхемптън и Евертън са под тях с нулев актив.