Нюкасъл удари Манчестър Юнайтед и излезе на третото място във Висшата лига

20:28, 02.04.2023
Чете се за: 02:07 мин.
нюкасъл удари манчестър юнайтед излезе третото висшата лига

Отборът на Нюкасъл Юнайтед се завърна на третата позиция в подреждането на английската Висша лига, след като победи с 2:0 у дома състава на Манчестър Юнайтед.

С успеха си "свраките" събраха 50 точки, колкото преди този кръг имаше и днешният им съперник, но футболистите на Еди Хау имат предимство заради по-добрата си голова разлика.

На своя "Сейнт Джеймсис Парк" Нюкасъл доминираше изцяло през всичките 90 минути, като единствено пропуските на "джордитата" им попречиха да стигнат и до по-убедителна победа.

След нулево първо полувреме, в което домакините пропуснаха няколко добри шанса, зрителите по трибуните най-накрая имаха поводи за радост в 65-а минута, когато Бруно Гимараеш центрира в наказателното поле, а там Алан Сейнт-Максимен свали топката към Джо Уилок, който отблизо я прати с глава във вратата на Давид Де Хея за 1:0.

Въпреки този гол и смените на Ерик тен Хаг обаче Манчестър Юнайтед създаде твърде малко в преди позиции и в крайна сметка не затрудни в нито един момент сериозно вратата на Ник Поуп.

Така се стигна до 87-а минута, когато Киърън Трипиър центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле най-съобразителен се оказа Калъм Уилсън, който беше точен за 2:0, подпечатвайки трите точки за своя тим.

30 лв. за глас: Полицията проверява кандидат-депутат за купуване гласове в "Столипиново"
Петър Петров: "Възраждане" е единствената партия, която увеличава електоралната си подкрепа