Анексите ще подпишат и съсловните организации
Националната здравноосигурителна каса, Българският лекарски съюз и Българският зъболекарски съюз ще подпишат анексите към Националния рамков договор за периода 2023 - 2025 г. Това ще се случи в Министерството на здравеопазването.
Със заложените промени вече няма да се налага да се чака с месеци за ядрено-магнитен резонанс.
За първи път се въвежда "минимален" и "максимален" болничен престой за лечението на инсулт, като вече пациентите в по-тежко състояние няма да бъдат изписвани след 4-ия ден.
За целта е предвидена възможност за престой до 10 дни.
Проектът предвижда и значителен ръст на цените за детско и майчино здравеопазване.
Предвижда се и лечението и проследяването на онкологично болни пациенти по клиничните пътеки и процедури да бъде без ограничения.
Втори шанс: След сложна гръбначна операция 15-годишен състезател по борба отново е на крака
Четири месеца след тежка травма: 15-годишен борец вече ходи сам и се възстановява успешно
Министър Катя Ивкова: Няма да допусна ново забавяне на договора за преместването на държавната психиатрия
Сериозна заплаха за сигурността в Германия, след като дрон беше намерен на летището в Лайпциг
Християн Даскалов: Не всеки неоторизиран достъп означава пробив на данни, но показва сериозни пропуски в киберсигурността