По-бързото справяне със щетите от наводненията ще бъде във фокуса на среща между областните управители на Смолян, Благоевград и Кърджали и министъра на земеделието и директора на "Напоителни системи". За това потвърди тази сутрин министърът на земеделието.
"За съжаление, мога да кажа, че не малка част от проблемите са причинени от повредени съоръжения собственост на напоителни системи. Част от патримониума на земеделското министерство. Това беше дискутирано вчера на заседанието на Министерски съвет и днес продължава срещата с областните управители, на която ще присъствам аз, директорът на "Напоителни системи", както и ресорният директор на дирекцията в министерството. Водихме дълги разговори, вчера имахме среща, общо взето това нещо се корени в години изоставяне на този сектор - сектор напояване. проблемите се натрупани в километрична прогресия в един обем, който трябва да намерим изход в много кратък срок. Мисля, че днес ще намерим частично решение, най-важното е, че се работи по въпроса", заяви Иван Иванов.
Заседание на МС: Правителството обсъжда по-висок размер на социалната пенсия за старост
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна
Министърът на отбраната и посланикът на Франция обсъдиха ускоряването на съвместните проекти за модернизация на Българската армия
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката