Финансова помощ ще получат футболния и баскетболния отбор
На извънредна сесия на Общинския съвет в Габрово късно снощи бе решено да бъдат отпуснати целеви субсидии за Обединен баскетболен клуб „Чардафон“ и за Обединен футболен клуб „Янтра 2019“.
Общинските съветници одобриха целева субсидия за баскетболният отбор в размер на 13 500 лева и 40 500 лева за футболния отбор. Подкрепата за Обединен баскетболен клуб „Чардафон“ бе гласувана единодушно, а точката за субсидия към Обединен футболен клуб „Янтра 2019“ бе също приета, но не с пълно мнозинство.
Предложенията и гласуването бяха съпътствани от коментари от общинските съветници. Заради свързаността на председателя на Общински съвет – Габрово и един от общинските съветниците – членове на Управителния съвет на футболния клуб, те си направиха отвод от гласуването. Бе дадено и предложение, което не бе прието, а именно най-възрастният сред общинските съветници да води гласуването.